Dla każdego wakacje powinny być czasem, w którym choć na kilka dni udaje się oderwać od codziennych obowiązków. Warto w tym czasie wyjechać, pooddychać świeżym powietrzem i oddać się błogiemu lenistwu. Dobrym pomysłem jest przyjazd do położonej w Beskidzie Sądeckim uzdrowiskowej Krynicy-Zdrój, która poza licznymi szlakami spacerowymi oferuje mnóstwo różnorodnych atrakcji dla osób w każdym wieku.

Krynica-Zdrój jest miejscowością, w której na rowerach mogą poruszać się amatorzy, którzy na dwóch kółkach jeżdżą raczej sporadycznie, jednak nudzić się nie będą również ci, którzy na co dzień trenują na przykład kolarstwo szosowe – nie bez powodu miejscowość jest częścią trasy międzynarodowego wyścigu Tour de Pologne. Fani wycieczek na dwóch kółkach mogą wypożyczyć sprzęt w miejscowej wypożyczalni lub z miejsca, które wybrali na bazę noclegową, bowiem wiele ośrodków wczasowych oferuje taką możliwość. Noclegi w Krynicy-Zdrój można zorganizować w najróżniejszych miejscach (noclegi do wyboru ->Kraków). Pojawiający się tam turyści mają do wyboru wille, ośrodki wczasowe, pensjonaty, domki w lesie oraz prywatne kwatery – wybór zależy oczywiście od upodobań i zasobów finansowych turystów. To tętniące życiem miejsce ma do zaoferowania moc atrakcji, od spływu pontonowego czy kajakowego, poprzez grę w paintball na leśnej arenie, aż do parku linowego, który jest miejscem chętnie odwiedzanym przez całe rodziny. Będąc w Krynicy-Zdroju można odwiedzić Muzeum Nikifora, które prezentuje prace artysty, również te, które pochodzą z okresu uznawanego za najlepszy czas twórczości Nikifora, czyli z okresu międzywojennego.

Wbrew pozorom Krynica-Zdrój jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu nie tylko latem, ale również zimą, kiedy sezon narciarski jest w pełni. Osoby lubiące białe szaleństwo powinny wjechać na Jaworzynę Krynicką najdłuższą w Polsce Kolejką Gondolową. Na górze zastaną siedem stoków (do każdego z nich prowadzi wyciąg orczykowy), po których można szusować całą rodziną. Trasy są różnorodne, najkrótsza ma 650 m długości, najdłuższa natomiast aż 2600 m. Jak widać to małopolskie miasteczko jest miejscem, w którym nie sposób się nudzić, moc atrakcji sprawia, że świetnie bawią się tutaj zarówno najmłodsi jak również nieco starsi turyści.