Bukowina Tatrzańska to jedna z najpopularniejszych wsi, położonych w województwie małopolskim. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością, ze względu na fakt, że pełni funkcję turystyczną. Wioska ta została prawdopodobnie założona w XVII wieku. Już wtedy była miejscem, w którym swój wolny czas spędzała elita polskiego społeczeństwa. Obecnie na jej terenie zamieszkuje około 3 tysiące osób. Zarówno w okresie letnim jak i zimowym możemy spotkać tutaj kilka tysięcy turystów. W celu ułatwienia poszukiwania odpowiedniego noclegu została stworzona paleta miejsc noclegowych np. internetowa, zaprezentowana przez Meteor. Dzięki niej z łatwością można wyszukać idealne miejsce do spędzenia urlopu.

Bukowina Tatrzańska znana jest przede wszystkim jako centrum narciarstwa. Znajdziemy tutaj ponad 10 kolei krzesełkowych oraz około 30 wyciągów narciarskich. Przy stokach funkcjonują szkoły narciarskie prowadzące lekcje z podziałem na stopień zaawansowania. Przy każdym obiekcie tego typu funkcjonuje stanowisko ratowników medycznych, którzy dbają o to, aby każda osoba przebywająca na terenie placówki była bezpieczna. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Przy stokach narciarskich możemy znaleźć karczmy i restauracje, w których każdy chętny może się ogrzać i posilić.

Bukowina Tatrzańska to miejsce, w którym znajdziemy cieszące się ogromną popularnością baseny termalne. Obiekt ten jest napędzany za pomocą naturalnie gorącej wody, która zalega pod skałami Tatr. Jest to jeden z najnowocześniejszych w Europie obiektów tego typu. Znajdziemy tam saune, jacuzzi oraz baseny termalne z różnymi przyrządami do masażu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się fakt, że basen zewnętrzny jest otwarty również w zimie. Jest on w tym okresie największą atrakcją tej placówki. Można tam także znaleźć liczne zjeżdżalnie przeznaczone do użytku przez dzieci. Przy basenach termalnych funkcjonuje kawiarnia, która jest miejscem odpoczynku wielu osób. Istnieje możliwość wykupienia biletów grupowych oraz ulgowych. Co miesiąc odbywają się losowania, w których można wygrać darmowe, całodniowe wejście na teren obiektu.