Grzybowo jest niewielką wioską letniskową położoną w województwie zachodniopomorskim. Znajduje się pomiędzy znanymi miastami turystycznymi takimi jak Dźwirzyno czy Kołobrzeg. Od tej drugiej miejscowości oddalona jest zaledwie o 6 kilometrów. Miejsce to już w przeszłości było dość popularne. W czasach średniowiecznych nawiedzały go tłumy wojów, kupców i rzemieślników.

W sezonie letnim Grzybowo, dzięki jego dogodnej lokalizacji, nie jest zatłoczone. Jednocześnie można szybko dotrzeć do popularnych atrakcji turystycznych pobliskich miast. Baza noclegowa z roku na rok staje się coraz większa i bardziej popularna. Dlatego przybywa tu osób oferujących kwatery prywatne, oraz komfortowe i luksusowe pensjonaty. Warto wiedzieć, że noclegi z dobrymi opiniami turystów znajdują się właśnie tutaj, głównie dzięki wyjątkowej gościnności gospodarzy. Są one najbardziej oblegane w sezonie letnim. Mimo tego, nadal nie trudno tu o rezerwację na ostatnią chwilę. Warto jednak zaplanować swój pobyt wcześniej, by móc skorzystać z większej możliwości wyboru komfortu i przystępniejszej ceny.

Długa, piaszczysta plaża to główny atut Grzybowa. Pod opieką ratowników znajdują się cztery, 100-metrowe odcinki plaż, co gwarantuje bezpieczny odpoczynek. Miejsce to jest wspaniałą okazją na aktywny, jak i leniwy wojaż. Liczne ścieżki spacerowe, biegowe czy rowerowe czekają, a w okolicznej wypożyczalni można wynająć sprzęt rowerowy. Za przystępną cenę zapoznać się z okolicznymi zakamarkami, lub też wybrać się na dłuższą wycieczkę do Kołobrzegu.

Do dużej atrakcji Grzybowa należą tutejsze lasy. Oprócz niesamowitego klimatu i malowniczego krajobrazu, obfite są w owoce leśne i grzyby. Udając się tu na grzybobranie z wiklinowym koszem mamy szanse napełnić go różnym rodzajem roślin. Punkty usługowe i gastronomiczne z roku na rok prosperują coraz lepiej. W restauracjach mamy szanse zjeść pysznie i świeżo, a serwowane ryby przywożone są prosto z Bałtyku. Jest to miejsce z dala od miastowego zgiełku i zanieczyszczeń, a jednocześnie w pobliżu większych kurortów turystycznych. Choć ciche i spokojne, to z roku na rok jest coraz bardziej oblegane.