Jednym z ciekawszych miejsc znajdujących się w województwie zachodniopomorskim bez dwóch zdań Sarbinowo. Jest to niewielka wioska położona zaledwie 7 kilometrów od Mielna, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma się jednak co dziwić, panuje tu i bowiem istna sielanka oraz harmonia. Dodatkowym elementem są wspaniałe widoki. Wszystko to sprawia, iż ta letniskowa miejscowość od dawna tętni turystycznym życiem. Wszyscy chętni mogą skorzystać z ofert, które proponowane są przez właścicieli hoteli, pensjonatów czy też domków letniskowych (zobacz tu klik – noclegi w Sarbinowie).

Historia tego miasta datowana jest na rok 1309, kiedy to najprawdopodobniej zostało ono założone. Jedną z głównych atrakcji jest tu wspaniały neogotycki kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wybudowany w roku 1856. Jest on nie lada gratką dla miłośników i znawców wspaniałej architektury i dobrze zachowanych historycznych obiektów. Budowla stworzona z cegły oraz granitowych kamieni. Na wieży z kolei znajdują się trzy dzwony, które zostały tam umieszczone w roku 1920. To wszystko jeśli chodzi o zewnętrzną część świątyni, środek natomiast, jeśli to możliwe, prezentuje się jeszcze okazalej.

Wyposażenie kościoła pochodzi w całości z lat 1832 oraz 1840. W jego skład wchodzi drewniany, neobarokowy ołtarz główny, nad którym góruje dostojny obraz przedstawiający wydarzenie w postaci Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Dodatkowo po bokach podziwiać możemy malowidła ze scenami pochodzącymi z Nowego Testamentu. Datowane są one lata 70 XX wieku. Co warte podkreślenia do dnia dzisiejszego w świątyni odbywają się nabożeństwa, a każdy przybyły może wziąć w nim udział. Pozwoli to na jeszcze głębsze przeżycia i możliwość zobaczenia kościoła od środka. Po tak spędzonym czasie można udać się na plaże lub też skorzystać z oferty licznych restauracji, które serwują przepyszne potrawy składające się w głównej mierze z miejscowych ryb. Czas ten z pewnością, nie będzie zmarnowany, a wręcz przeciwnie: pozwoli naładować akumulatory i wprowadzi nas w dobry humor.