Atrakcje nadmorskie są istotnym elementem przy wyborze miejscowości, w której będziemy szukali miejsca noclegowego na wyjazd z rodziną. Osoby lubiące wypoczynek w ciszy docenią ustronne miejscowości, natomiast wczasowicze, którzy preferują nocne życie na pewno odnajdą się w dużych kurortach nadmorskich, ale istnieje kompromis na odpoczynek i rekreacje w jednym miejscu. Doskonałym obiektem spełniającym obydwa kryteria jest Niechorze, oferujące liczne atrakcje uprzyjemniające pobyt na wczasach.

Idealnym pomysłem na sprawienie bliskim osobom niespodzianki jest udanie się do Stacji Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, której linia prowadzi przez Niechorze i była w zamierzchłych czasach użytkowana, ale na chwilę obecną służy jedynie celom turystycznym. Trasa kolei ma ponad 100 lat i ciągnie się od Pogorzelicy, aż po sam Trzęsacz, dlatego turyści będący w Niechorzu mogą wybrać się w słoneczny weekend na zwiedzanie fantastycznych wagonów, które ciągnie parowóz z przed ponad 60 lat.

Dzieciom w Niechorzu spodoba się na pewno Motylarnia, która mieści w sobie dużą ilość niespotykanych odmian motyli. Wyjątkowy pomysł stworzenia tego typu obiektu rozwinął się do tego stopnia, że prezentuje w swej unikalnej kolekcji nie tylko motyle krajowe, ale również egzotyczne, co czyni z niej jeszcze bardziej atrakcyjniejszym miejscem do zwiedzania podczas pobytu nad morzem.

Innowacyjna i atrakcyjna cenowo baza noclegowa w Niechorzu zaprasza swoją gościną oraz pozwala na zwiedzanie nie tylko specjalnie przystosowanych dla turystów atrakcji jakimi są muzea, parki czy też latarnia morska przy szerokiej plaży ozdobionej stromymi klifami, ale również miejsca codziennej pracy mieszkańców. Najczęstszą formą zarobku w nadmorskich miejscowościach w dawnych czasach było rybołówstwo, dlatego również oprócz zwiedzania tradycyjnych atrakcji powinniśmy zainteresować się pobliską bazą rybacką, która prezentuje liczne kutry. Łodzie odznaczają się barwnymi malunkami  i z pewnością zainteresują wszystkich turystów, a w pobliżu na pewno znajdziemy miejsce gdzie zjemy świeżą rybę.