Rowy to niewielka, malownicza miejscowość w województwie pomorskim. Przez wielu nazywana jest nawet Polską Riwierą. Jest to bez wątpienia jedyna w swoim rodzaju rekomendacja tej urokliwej letniskowej wsi. Nie ma się więc co dziwić, iż jest to coraz chętniej wybierany kierunek wakacyjnych wypraw turystów z niemalże całej Polski. Miejscowość ta chcąc dbać o wygodę przybywających tutaj osób systematycznie poszerza swoją bazę wypoczynkowo-noclegową. Rozwijana jest także gama atrakcji turystycznych – oprócz tych związanych z historią tego regionu, jak np. Kościół Apostołów Piotra i Pawła, czy zabytkowe domy z XIX w., miasto organizuje w sezonie pokazy laserowe oraz koncerty.

Ta urokliwa miejscowość wczasowa stwarza niezapomniany klimat, a także zapewnia atrakcje, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcyjność tego kurortu bez dwóch zdań zwiększa znajdujący się nieopodal Słowiński Park Narodowy. Można powiedzieć, iż dzięki niewielkim rozmiarom wsi, wszędzie jest tu bardzo blisko. Najbardziej chyba cieszy niedaleka droga, jaką trzeba pokonać by znaleźć się na plaży. Daje ona możliwość tak upragnionego błogiego relaksu. Gdy jednak już znudzi nam się opalanie, możemy wybrać się na długi jakże przyjemny spacer wzdłuż plaży, na której to nie sposób nie natrafić na liczne wspaniałe okazy różnorodnych muszelek. Gdy już zgłodniejemy wskazanym jest wybrać się na posiłek złożony ze świeżych, smakowitych ryb.

Lokalizacja tego kurortu między Morzem Bałtyckim, a jeziorem Gardno sprawia, iż jest tu wiele interesujących atrakcji, od klifowego wybrzeża, poprzez ruchome wydmy, aż po wspaniałą florę i faunę. Jeśli dodać to tego niezwykle życzliwych i otwartych mieszkańców, a także dobre jedzenie to można powiedzieć, iż jest się w raju! Nie ma się więc co dziwić, iż coraz częściej turyści wolą odpocząć od zgiełku i hałasu panującym na plażach dużych nadbałtyckich miast i wybierają mniejsze, bardziej klimatyczne, ale przede wszystkim spokojniejsze niewielkie miasteczka, gdzie znajdą tak upragnioną ciszę i błogi relaks.