Ustroń to miejscowość ciesząca się ogromną popularnością. Jest to miasto uzdrowiskowe, które znajduje się na obszarze województwa śląskiego. Leży ono w powiecie cieszyńskim, co roku przyciąga sporą ilość kuracjuszy oraz turystów. Zaznacza się również, iż w ciągu kilku zeszłych lat turystyka ukazywanego miejsca dość mocno się rozwinęła oraz powstało rozbudowane zaplecze pod względem turystycznym. Występują tu liczne sanatoria, jak i również groty solne oraz baseny (więcej o kąpielach można przeczytać też w temacie o Bukowinie Tatrzańskiej). Programy kardiologiczne, jak i neurologiczne są oferowane przez uzdrowiska znajdujące się na tych obszarach. Należy mieć na uwadze to, iż Ustroń to miejsce nie tylko dla osób, które przyjeżdżają tu jedynie w celach uzdrowiskowych. Baza noclegowa w tym rejonie ma dość bogate zaplecze, a co za tym idzie każdy znajdzie coś, co bez wątpienia będzie mu odpowiadało.

Kilka lat temu odnowiono rynek, który jest dość urzekający. Poza tym, w powstałych knajpkach oraz restauracjach mamy możliwość w odpowiedni sposób się posilić. Chętnie wybieranym miejscem na długie spacery jest bez wątpienia wyprawa przepięknym brzegiem Wisły. Poza tym, zwolennicy aktywnej formy tegoż wypoczynku z pewnością docenią bogactwo tras rowerowych oraz możliwości zdecydowanie dłuższych wypraw.

Dla wielbicieli gór – istnieje możliwość skorzystania ze szlaku turystycznego wiodącego na Lipowski Groń bądź Małą oraz Wielką Czantorię. Wiele ciekawych wydarzeń zobaczymy także w tzw. ustrońskim Amfiteatrze. Warto więc zdecydować się na noclegi (więcej informacji tutaj) w Ustroniu, aby mieć czas na wzięcie udziału we wszystkich oferowanych atrakcjach. Powracając do Amfiteatru, jest on dość ściśle umiejscowiony pomiędzy spacerową promenadą, a doskonale znanym Parkiem Kuracyjnym. Ogromna ilość zieleni, która otacza to miejsce, bez wątpienia tworzy przepiękną atmosferę.