Znany z ruin kościoła na klifie Trzęsacz, chociaż od lat jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów i wczasowiczów, zachował swój charakter spokojnej wioski. Na stałe mieszka tu niewiele ponad sto osób, jednakże baza noclegowa złożona z pensjonatów, domków i pokoi gościnnych, a także kempingów, pomieścić może kilka tysięcy osób (). Nad rozciągającą się 200 m wzdłuż morskiego brzegu plażą, wznosi się platforma widokowa, umieszczona 200 nad poziomem morza, skąd rozciąga się widok na Bałtyk, plażę i jej okolice oraz ruiny kościoła. Tutejsze klify to również przestrzeń do startów paralotni, a w okolicy przebiega kilka tras rowerowych i pieszych, w tym ciągnące się przez całe wybrzeże. Z Trzęsacza Nadmorską Koleją Wąskotorową dojechać możemy do sąsiedniego Rewala oraz Niechorza z wspaniałą latarnią morską, a w drugą stronę do Gryfic.

Obok jedynej ocalałej ściany pochłoniętego przez morze kościoła, zabezpieczonej przed całkowitym zniszczeniem poprzez umocnienie podnóża klifu, stoi dzisiaj Multimedialne Muzeum na Klifie. Można w nim zobaczyć, jak ta budowla dawniej wyglądała, jak przesuwał się brzeg morza i w jaki sposób przystąpiono do ratowania pozostałości, a także poznać miejscowe legendy. Jest tu też strefa poświęcona 15. południkowi – wyznaczająca strefę czasową linia przebiega bowiem właśnie dokładnie przez Trzęsacz (https://pl.wikipedia.org/wiki/Trz%C4%99sacz_(powiat_gryficki)). Szczególną atrakcją będzie dla dzieci możliwość powtórzenia w ciekawej formie wiedzy z lekcji geografii i jej znaczenia. Część wyposażenia zniszczonego kościoła, jak barokowy ołtarz, zobaczyć można w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Trzęsaczu. Jest on bardzo ciekawy dla osób, które lubią zwiedzać i poznawać zabytki sztuki sakralnej – jest tu wiele ciekawych przedstawień świętych i scen biblijnych.

Jeśli chodzi o zabytki Trzęsacza, warto zwrócić uwagę także na pałac von Flemmingów, wybudowany w drugiej połowie XVIII wieku z otaczającym go parkiem. Dzisiaj mieści się tu stadnina oraz wynajmowane sale i pokoje.

W tej pięknej wiosce nad morzem możemy odpocząć od zgiełku, a ciekawa okolica sprawia, że nawet poza szczytem plażowego sezonu trudno się nudzić. Do tego dostępne są sezonowe restauracje i smażalnie oraz różnego typu noclegi. Trzęsacz to jedno z najciekawszych miejsc nad Bałtykiem, zwłaszcza dla osób, które chcą spędzić urlop z dala od dużych miast.