Zaledwie 13 kilometrów od Kołobrzegu znajduje się malownicze Ustronie Morskie. Ta turystyczna miejscowość przyciąga ludzi z różnych zakątków kraju ze względu na liczne atrakcje, z których można skorzystać goszcząc tutaj. Szlaki turystyczne piesze i rowerowe, dostęp do pięknej plaży oraz miejsca, w których można świetnie się bawić z całą rodziną, sprawiają że Ustronie Morskie z roku na rok staje się coraz popularniejszą nadmorską miejscowością. Pensjonaty, ośrodki wczasowe oraz pokoje gościnne to tylko część miejsc, w których można zatrzymać się będąc w Ustroniu Morskim.  Noclegi w tej nadmorskiej miejscowości można znaleźć już za około 25 złotych od osoby (cena za noc), choć oczywiście koszt jest uzależniony od standardu wybranego miejsca zakwaterowania. Jednak tak niska cena kusi wszystkich tych, którzy na wakacje nie mają zamiaru przeznaczyć wszystkich swoich oszczędności. 

Ustronie Morskie – atrakcje 
Dużą atrakcją tego miejsca jest oczywiście plaża. Poza faktem, że jest złocista i szeroka wyróżnia ją to, że leży przy samym klifie, który sprawia, że jest ona jest niezwykle malownicza. Na wczasowiczów lubiących morskie kąpiele czekają strzeżone kąpieliska, natomiast osoby lubiące wędkowanie z pewnością ucieszy informacja, że w Ustroniu Morskim można uprawiać wędkarstwo nabrzeżne oraz morskie. Warto też dodać, że w pobliżu plaży działają wypożyczalnie wodnego sprzętu.

Poza możliwością wypoczynku nad wodą miasteczko może poszczycić się wieloma ścieżkami turystycznymi, dobrze więc wypożyczyć sprzęt rowerowy i wybrać się na wycieczkę, na przykład do Gąsek, w których można odwiedzić drugą pod względem wysokości latarnię morską na polskim wybrzeżu. Mierzy ona 50, 2 m, zatem widok roztaczający się z samej góry jest wyjątkowo piękny.

Osoby chcące obejrzeć pomniki przyrody mogą udać się w okolice Kołobrzegu i tam przekonać się jak wyglądają kilkusetletnie dęby: Bolesław (wg różnych źródeł mający 400 lub 800 lat) oraz Warcisław (640 lat). Wrażenie robi nie tylko wiek, ale także bardzo imponująca wysokość tych drzew mają one bowiem odpowiednio 32 i 37 m. Po dniu pełnym wrażeń warto wrócić do Ustronia Morskiego i tam spędzić czas grając w paintball. Gra z pewnością przypadnie do gustu nie tylko fanom militarnych klimatów, ponieważ odbywać się będzie w pełnym „umundurowaniu”, na placu którego powierzchnia wynosi blisko 8000 metrów kwadratowych. Widać zatem, że zabawa będzie bardzo emocjonująca.