Okres wakacyjny jest czasem długo wyczekiwanych urlopów. Każdego roku nad Morzem Bałtyckim zobaczyć można tłumy turystów relaksujących się na piaszczystych plażach. Jednym z nadmorskich letnisk cieszących się dużym uznaniem wczasowiczów jest Dziwnówek, w którym można spędzić urlop wylegując się na plaży czy zażywając morskich kąpieli, ale także poznając tajniki windsurfingu czy korzystając z licznych atrakcji miejscowego wesołego miasteczka. Jakie inne atrakcje czekają na turystów?

Różnorodne atrakcje dla całej rodziny

Plaża – podobnie jak w innych nadmorskich miejscowościach turystycznych, tak również w Dziwnówku można wypoczywać na plaży szerokiej i piaszczystej. To jednak nie jedyne jej zalety, bowiem dodatkowo można skorzystać ze zjeżdżalni wodnej, najmłodsi natomiast mogą skakać na lubianych przez nich tzw. dmuchańcach.

Zalew Kamieński – położenie geograficzne jest niekwestionowaną zaletą Dziwnówka. Wody zalewu są rajem dla wędkarzy, którzy chętnie oddają się tam swojemu hobby. Na miejscu działa także wypożyczalnia wodnego sprzętu, skąd można wypożyczyć między innymi wodne rowerki czy łódki wiosłowe.

Szkoła windsurfingu – Zalew Kamieński jest miejscem, gdzie można uprawiać windsurfing. Działa tam szkółka, w której sporo osób zaczyna swoją przygodę z tym sportem.

Wesołe miasteczko – kolejne miejsce, które powinni odwiedzić rodzice z dziećmi. Na jego terenie znajdują się karuzele, na których w sezonie urlopowym codziennie mogą wyszaleć się dzieci.

Ścieżki rowerowe – w Dziwnówku można spędzać aktywnie czas nie tylko w wodzie. W miejscowości znajdują się ścieżki rowerowe, którymi można dotrzeć do Pobierowa, Łukęcina czy pobliskiego Dziwnowa.

Dziwnów – miejscowość turystyczna oddalona o około 3. kilometry. Na miejscu turyści powinni zobaczyć rozsławiony most zwodzony, ale także port rybacki, w którym można kupić świeże ryby oraz podziwiać kolorowe kutry rybackie. W Dziwnowie znajduje się także przystań pasażerska, z której można wypłynąć w rejs jednym ze statków wycieczkowych.

Nocowanie w Dziwnówku

Baza noclegowa (Dziwnówek – noclegi i domki) tego letniska jest duża i zróżnicowana co pozwala na znalezienie zakwaterowania urlopowiczom. W Dziwnówku można się zatrzymać w domku letniskowym, prywatnej kwaterze, ale także w ośrodku wczasowym. Ceny noclegów w Dziwnówku zaczynają się nawet od 20 złotych za jedną noc. Jest to okazja do świetnego wypoczynku w przystępnej cenie.